Dauguma moterų apie savo veido odą ima galvoti tik tada, kai pasirodo pirmosios raukšlės, o juk visai gali būti, kad profilaktika būtų padėjusi to išvengti ar bent jau nukelti gerokai vėlesniam laikui.

Oda – labai svarbus žmogaus kūno organas: ji saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, išorės poveikio, padeda reguliuoti kūno temperatūrą, išskiria vandenį, joje yra daug receptorių. Tačiau, net nepaisant to, kad oda turi nuostabią itin svarbią savybę – nuolat atsinaujinti, bėgant metams apsauginis odos mechanizmas silpsta – oda vysta. Kaip tinkamai ją prižiūrėti ir kuo ilgiau džiaugtis elastinga, glotnia oda?

Ne vieną moterį gali ištikti panikos priepuolis, pamačius, kad jos tikrasis amžius pradeda matytis ant veido atsiradus pirmosioms raukšlelėms. Ir tikrai neverta atsiradusias raukšles gydyti botokso injekcijomis, pakanka apie odos senėjimą susimąstyti iš anksto ir jau dabar pradėti vadovautis šiais, tinklalapyje huffingtonpost.com pateiktais patarimais.

  • Apsaugokite savo odą nuo saulės daromos žalos. Pirmasis žingsnis, kurį privalote žengti – yra odos apsauga nuo saulės. Šis žingsnis ypatingai reikalingas vasarą, kai oda bene dažniausiai kontaktuoja su saule. Stenkitės kasdien odą tepti apsaugančiu kremu, kurio SPF rodiklis ne mažesnis nei 30. Taip pat vertėtų paieškoti tokių priemonių, kurios mažina odos uždegimus ir raudonas dėmes, pavyzdžiui, žalioji arbata, alavijas ar ramunėlės.
  • Kovokite su laisvaisiais radikalais. Laisvieji radikalai – tai molekulių dalys, kurios susidaro organizme, ir, dėl išorinio kenksmingų medžiagų poveikio, pavyzdžiui, nikotino, oro teršalų ar sunkiųjų metalų, tampa labai aktyviomis. Nuolatos ieškodami kitų cheminių medžiagų, su kuriomis galėtų sudaryti junginius, laisvieji radikalai gali pakenkti odos kolagenui, ląstelių membranoms ar lipidiniam odos sluoksniui. Įprastomis sąlygomis kūno ląstelės apsaugotos nuo šių agresorių aktyviais molekulių junginiais – antioksidantais. Jei šių medžiagų organizme pritrūksta arba padaugėja laisvųjų radikalų kiekis, ląstelės suardomos, o tos, kurios išgyvena, nebegeba pakankamai greitai regeneruoti ir pirma laiko sensta. Šis procesas labai gerai pastebimas odoje: dėl pagreitinto odos senėjimo anksti atsiranda raukšlių, oda tampa suglebusi ir pavargusi. Taigi antioksidantai yra pats svarbiausias dalykas kovojant su laisvaisiais radikalais ir siekiant išlaikyti jaunatviškai atrodančią odą. Vieni stipriausių antioksidantų yra žalioji arbata ir acai uogos.
  • Šveiskite odą. Šveitimas yra vienas paprasčiausių būdų odai suteikti spindesio. Šis procesas ne tik pašalina negyvas odos ląsteles, ar suteikia odai nuostabaus žvilgesio, bet ir stimuliuoja kolageno gamybą organizme. Todėl, jeigu odą šveisite nuolatos, panaikinsite ant jos atsiradusius nelygumus ir nedideles raukšleles. Naudokite tokius veido šveitiklius, kurių sudėtyje yra glikolio ir pieno rūgšties. Dermatologai taip pats siūlo šią procedūrą nors kartą per mėnesį atlikti pas šios srities profesionalą, taip oda atrodys dar gražesnė.
  • Sureguliuokite savo mitybą. Nepamirškite, kad odos išvaizdai labai svarbus ir jūsų valgomas maistas. Jeigu nepaprastai dažnai mėgausitės daug cukraus turinčiais saldėsiais, raukšlių tikrai neišvengsite. Toks maistas silpnina kolageno ir elastino gamybą. Na, o jeigu sureguliuosite savo mitybą, galėsite džiaugtis ne tik gražesne ir jaunesne oda, bet ir mažesniu svoriu ir gražesne figūra.
  • Odą reikia nuolatos drėkinti. Veido odą būtinai reikia tepti drėkinamuoju kremu, taip bent trumpam atidėsite senėjimo procesą. Drėkinamojo kremo sudėtyje būtinai turi būti tokių sudedamųjų dalių: drėgmę išlaikančių medžiagų – pavyzdžiui, hialurono rūgšties ar glicerino – kurios švelnina odą, taip pat – linolio rūgšties, kuri minkština ir lygina ant odos atsiradusias raukšleles.